GyűjtsVelem olajat!
Iskolánk először jelentkezett az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében indított
"GyűjtsVelem olajat" időszaki gyűjtési akcióba. Nyolc hét alatt 43 iskola vett részt aprogramban, összesen 2618 liter használt sütőolaj hasznosul újra a kampánynak köszönhetően. Iskolánk, a szülők és a diákok lelkes munkájának köszönhetően az országos bajnokságban harmadik helyezést ért el, 269,9 l használt sütőolaj összegyűjtésével. Az olajért a diákok (vagy az osztályok) literenként 40 a pontboltban levásárolható pontokat kapnak, amit játékokra, sporteszközökre, iskolai kellékekre, stb. költhetnek, alapítványunknak pedig literenként 25 forint támogatásban részesül adnak.
Mivel a 3 legtöbb használt sütőolajat gyűjtő iskola lettünk, ezért iskolánk alapítványa további ötvenezer forintot fog kapni, amit a diákok környezettudatos nevelésére fogunk fordítani.
Köszönjük a szülők, diákok segítségét!

https://www.pontvelem.hu/olajgyujtes/hasznalt-sutoolajgyujto-teli-idoszaki-gyujtoverseny