Március 22-én, a víz világnapján iskolánkban újabb cserepes növényeket ültettünk a felső tagozatos diákokkal. A víz érték, nagyon fontos szerepet tölt be a növényi élet fenntartásában, így Földünk klímájának megőrzésében. A növények nem csak a szabadban fontosak, hanem a belső térben is hasznosak. Jobban érezzük magunkat növényekkel díszített környezetben. Javítják a hangulatunkat, emellett pedig tisztítják a levegőt, növelik a páratartalmat. Kísérletek bizonyítják, hogy segíthetnek, hogy jobban teljesítsünk a teszteken, megkönnyítik a koncentrációt, javíthatják a memóriát. Igyekszünk iskolánkat egyre több növénnyel egészségesebbé, szebbé tenni. Ezért most ismét több virágot ültettünk, többségük először üres tejes dobozokba, majd már nem használt, vidám bögrékbe került. Így ezeket a már értéktelen tárgyakat is újra hasznosítottuk. A virágok tálcáiba korábban festett kavicsok kerültek, ezek még színessé teszik a látványt. A diákok lelkesen segédkeztek, dolgoztak, jó hangulatban telt az ültetés. A képek bizonyítják, hogy a munkájuk hasznos volt. Reméljük, hogy a többiek környezetükkel kapcsolatos szemléletét is formáljuk azzal, hogy a növényekre vigyázniuk, azokat gondozniuk kell.